Pasiruošimas krikštynų šventei / Krikštynų fotosesija

Pasiruošimas krikštynų šventei / Krikštynų fotosesija

Krikštynų fotografas

Krikštynos – šventė, kuri vyksta tik kartą gyvenime. Ji asmeniška, jautri ir ypatinga kiekvienam krikščioniui. Tai pirmasis sakramentas, kuriuo nuplaunama gimtoji nuodėmė. Tad kaip jai pasiruošti, ko nepamiršti?

Data ir laikas

Krikštyti vaikutį bažnyčia rekomenduoja kuo anksčiau. Jeigu vaikutis dar nevaikšto, tiek ceremonija tiek fotosesija praeina sklandžiau. Dauguma krikštynų vyksta vasarą, nes tada paprasta šventę ir fotosesiją daryti gamtoje. Renkantis dienos metą įsivertinkite vaikučio amžių ir jo pietų miego laiką. Idealu planuoti iki arba po pietų miegelio.

Krikštynų fotografas

Krikštynų fotografą rinkitės pagal jums patinkantį nuotraukų stilių. Peržiūrėkite kelių fotografų nuotraukų galerijas. Taip įsivaizduosite, kokio panašiai rezultato galite tikėtis. Nepasikliaukite vien tik draugų rekomendacijomis, nes kas patinka jiems, gali nebūtinai patikti jums. Su pasirinktu fotografu būtinai aptarkite detales. Išsakykite savo pageidavimus, kokių kadrų norėsite. Ar tai bus reportažiniai kadrai, kuriuose vyraus nesuvaidintos emocijos. O gal jums labiau priimtina pozuoti, formalūs kadrai. Ar norėsite nuotraukų su kiekvienu iš svečių atskirai, o gal užteks tik bendros nuotraukos prie bažnyčios.

Krikštynų fotografavimo planas

Populiariausi yra du planai. Krikštynų ceremonija + fotosesija. Pasiruošimas + ceremonija + fotosesija. Atitinkamai tai trunka apie 2 arba 3 valandas. Fotosesiją galima daryti prieš arba po ceremonijos. Prieš ceremoniją rekomenduojama daryti fotosesiją su mažesniais vaikučiais. Mažylius ceremonija dažnai išgąsdina, išvargina. Ko pasekoje, fotosesijos metu jie nebeturi noro ir jėgų šypsotis.

Pasiruošimas

Ši fotografavimo dalis dažnai pati natūraliausia ir mažiausiai pozuota. Jeigu prieš fotografui atvykstant vaikutis dar miega, neskubėkite jo žadinti. Visa tai yra šventinės dienos dalis ir miegančio vaikučio nuotrauka prisidės kuriant krikšto dienos istoriją fotoalbume. Yra keletas senų krikšto tradicijų. Viena jų, kai krikšto tėveliai maudo vaikutį, aprengia, į batuką įdeda pinigėlį. Jeigu gyvenate pirmame aukšte yra tradicija vaikutį per langą perduoti krikšto tėvams. Dar viena tradicija ąsočio daužymas. Kuo daugiau šukių tuo daugiau laimės. Pasiruošimo fotografavimas paprastai trunka nuo 30 iki 60 min.

Krikštynų ceremonija

Svarbiausi krikštynų ceremonijos momentai yra šie: žymėjimas kryžiaus ženklu, patepamas katechumenų aliejumi, vandens pylimas, patepimas krizmos aliejumi, balto rūbo (skraistės) uždėjimas, žvakės uždegimas. Krikštynų ceremonija paprastai trunka apie 15-30 min.

Fotosesija

Po ceremonijos dažniausiai padaroma nuotrauka su tėvais, krikšto tėvais ir kunigu bažnyčioje. Bendra nuotrauka su svečiais prie bažnyčios. Po to galima įsiamžinti su atskiromis svečių grupėmis, seneliais, draugais. Pagrindinėje fotosesijos dalyje dažniausiai dalyvauja tik tėvai, vaikutis ir krikšto tėvai. Visada rekomenduoju, kad nebūtų didelio žmonių būrio aplinkui, nes vaikutis labiau blaškosi ir nuo to greitai pavargsta. Krikštynų fotosesija trunka apie 1 val.

Krikštynų fotosesijos dekoracijos

Reikia ar ne fotosesijai dekoracijų sprendžia kiekvienas pagal save. Aš visada rekomenduoju neapsikrauti jomis ir leisti gamtai būti gražiausia dekoracija. Pagyvinti fotosesiją galima helio balionu/-ais ar muilo burbulais. Svarbiausi sėkmingos fotosesijos faktoriai yra jūsų šypsenos ir atsipalaidavimas. Jeigu viskit nuspręstumėte, kad jų reikia ir planuosite jomis pasirūpinti patys, įvertinkite, kad jas reiks atsivežti, nešti iki tinkamos fotosesijai vietos, susidėlioti ir vėl susipakuoti. Kita galimybė yra šį darbą patikėti dekoratoriams.

Krikštynų šventinė dalis

Pati laukiamiausia dienos dalis, kai jau nebelieka įtampos dėl ceremonijos ar fotosesijos, bei po dienos skubos galima prisėsti, pavalgyti ir pabendrauti su jums artimiausiai žmonėmis. Šventės vietos pasirinkimas labai individualus. Tad ją rinkitės pagal svečių skaičių, lokaciją ir tinkamą jums kainą. Fotografas gali atvykti ir į šventės vietą. Čia gali vykti ir fotosesija, tačiau dažniausiai įamžiname svečių sveikinimus, papuošimus ir tortą. Priklausomai nuo svečių skaičiaus čia užtrunkama apie 30-60min.

Gražios šventės! 🙂

Turite klausimų?

One comment

  1. Pingback: Patarimai renkantis krikštynų aprangą - AnDrea | Fotografas Panevėžyje

Comments are closed.